Bramy garażowe Hormann – Kraków

W ofercie firmy Bakar znajdą Państwo bramy garażowe renomowanego producenta – firmy Hörmann, która która jest największym producentem bram segmentowych w Europie i już od ponad 80 lat oferuje swoim klientom rozwiązania szyte na miarę. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu projektantów ich instalacja jest możliwa nawet w najbardziej wymagających okolicznościach montażowych. Marka Hörmann to najwyższa jakość materiałów i nowoczesne technologie, które zaspokoją potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagającego inwestora. Warto pamiętać, że w naszej ofercie bram garażowych Hörmann znajdują się także modele przeznaczone dla budynków energooszczędnych.

W budownictwie energooszczędnym i podczas renowacji domu liczą się nie tylko dobrze ocieplone ściany, szczelne okna i ciepłe drzwi – ciepła powinna być także brama garażowa, zwłaszcza jeśli znajduje się ona bezpośrednio przy domu lub pełni rolę warsztatu. Ocieplane garażowe bramy segmentowe LPU 67 Thermo i LPU 42 gwarantują wyjątkową lub bardzo dobrą izolacyjność cieplną, a ponadto najlepszą stabilność, cichą pracę, komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Nieocieplona garażowa brama LTE 42 nadaje się idealnie do wolnostojących garaży, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Świetnym wyborem będzie również brama garażowa segmentowa LTH 42 z płytą wypełnioną litym drewnem firmy Hörmann, która będzie stanowiła, podobnie jak drzwi i okna, piękną dekorację domu. Podstawowe elementy bramy to profile, prowadnice, okucia, konsole, konstruowane i wyprodukowane przez firmą Hörmann.

Oferujemy duży wybór bram segmentowych Hörmann, wyposażonych w niezawodne napędy, co dodatkowo wpływa na szybkość otwierania i zamykania. Wybierając garażowe bramy segmentowe od producenta, zyskujesz solidny produkt objęty długoletnią gwarancją.

Jako profesjonalna firma zapewniamy transport, montaż i serwis na terenie Małopolski. Najczęściej realizacje wykonujemy w Krakowie, Wieliczce i Bochni.

Ciepłe bramy Hörmann – oszczędność pieniędzy i energii

Z niektórych miejsc domu ciepło ucieka szybciej, ponieważ jego przewodzenie jest tam szczególnie wysokie. Te obszary są nazywane mostkami termicznymi i powstają najczęściej w pobliżu okien, drzwi i bram. Aby zapobiec utracie cennego ciepła przez potencjalne mostki termiczne, należy zwrócić szczególną uwagę na dobrą izolację poszczególnych elementów budynku już przy ich zakupie.

Zimne bramy garażowe okazują się problematyczne przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdują się bezpośrednio w bryle domu. Ciepłe powietrze może wtedy łatwiej uciekać na zewnątrz, co w dłuższej perspektywie generuje dodatkowe koszty. Aby tego uniknąć, zaleca się dla potrzeb budownictwa mieszkaniowego zastosowanie ocieplanych bram garażowych, które pomogą ograniczyć straty ciepła i oszczędzić na ogrzewaniu. Jest to szczególnie ważne, gdy garaż jest ogrzewany lub wykorzystywany jako warsztat.

Ocieplane segmentowe bramy garażowe produkowane przez firmę Hörmann, dzięki zastosowaniu segmentów o grubości 42 mm, zapewniają bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Jeszcze lepiej sprawdzi się energooszczędna brama segmentowa LPU 67 Thermo, zbudowana z segmentów o grubości 67 mm. Zwłaszcza wtedy, gdy ściany garażu są bardzo dobrze ocieplone, należy zwrócić uwagę na wybór ciepłej bramy garażowej, a najlepiej zasięgnąć porady u doradcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia pleśni w źle izolowanych i wentylowanych miejscach.

Jak dodatkowo zwiększyć izolacyjność cieplną swojej bramy?

Jeśli chcą Państwo zwiększyć dodatkowo właściwości termoizolacyjne swojej bramy garażowej, zalecamy zastosowanie zestawu do ościeżnicy ThermoFrame firmy Hörmann. Profil bram garażowych wykonany został z tworzywa sztucznego i oddziela ościeżnicę bramy od ściany garażu i przeciwdziała powstawaniu w tym miejscu mostku termicznego. Zestaw ThermoFrame zapobiega utracie ciepła i jest w stanie zwiększyć izolacyjność cieplną bramy segmentowej nawet o 15%, min. dzięki użyciu uszczelek wargowych z obu stron bramy oraz w jej górnej części.

Energooszczędne bramy segmentowe Hörmann – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przygotowaliśmy dla Państwa listę rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem energooszczędnej bramy garażowej:

  • ocieplane bramy segmentowe ograniczają straty ciepła;
  • przegroda termiczna i podwójne uszczelki wargowe zwiększają izolacyjność cieplną bram;
  • mostek termiczny między ścianą garażu a ościeżnicą może zostać zniwelowany poprzez zastosowanie dodatkowego zestawu do ościeżnicy ThermoFrame, która pozwala zwiększyć izolacyjność cieplną o kolejne 15%;
  • utracie ciepła można zapobiec również, decydując się na montaż drzwi zintegrowanych z bramą lub drzwi bocznych do garażu, ponieważ pozwalają one na otwarcie jedynie części bramy, gdy chcą Państwo wyciągnąć tylko rower czy motor.

Nasza firma stawia przede wszystkim na jakość – dlatego też oferujemy Państwu produkty najlepszych producentów, do których marka Hörmann z pewnością się zalicza. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania dotyczące naszych produktów i pomożemy wybrać klientom bramę segmentową dopasowaną do Państwa wymagań.

 FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Tak, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wybranych drzwi.

Oczywiście, w cenie zapewniamy bezpieczny transport do Twojego domu oraz profesjonalny, ciepły montaż okien z drewna.

Oferujemy drewniane oraz drewniano-aluminiowe. Ze względu na sposób otwierania proponujemy modele uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne oraz przesuwne. U nas kupisz okna drewniane renomowanych producentów w branży okiennej tj.: Termo Profil i Euro Okno.

Okres gwarancji uzależniony jest od modelu i producenta okien, jakie Państwo wybiorą. Minimalny okres gwarancji to 5 lat.

Okna drewniane znane są ze swojej niezaprzeczalnej urody – ze względu na niepowtarzalne słoje. Drewno zapewnia w pomieszczeniach przytulny, ciepły klimat, w szczególności w salonie. . Co najważniejsze są niezwykle trwałe. To głównie z drewna produkowane są okna o niestandardowych kształtach. Wysokiej jakości okna drewniane cechuje lepsza szczelność. Co więcej, drewno ma lepsze właściwości akustyczne, dzięki czemu okna drewniane skutecznie chronią przed dobiegającym z zewnątrz hałasem.

Skontaktuj się z nami

    Adres email *

    Temat *

    Treść wiadomości *