Parapety marmurowe

Parapety marmurowe

Parapet marmurowy

Parapet z marmuru

parapety - marmu

Dane techniczne:

 • Parapety o grubości tylko 3 cm na żądany wymiar (max dł. uzależniona od wymiarów aktualnie dostępnych płyt)
 • Orientacyjna waga 1m² materiału to:
  – grubość 3 cm– ok. 85 kg

Parapety marmurowe – mycie i konserwacja

Parapety marmurowe posiadają strukturę, przez którą są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Podczas kontaktu z kolorowymi cieczami mogą ulec przebarwieniu. Należy więc szczególnie o nie dbać, aby cieszyły się nienaruszonym stanem.

Parapety z marmuru zazwyczaj czyści się ciepłą wodą, a po wyschnięciu przeciera suchą szmatką. Można użyć wykonanej ze skórzanej irchy, dzięki której szybciej pozbędziemy się smug. Co jakiś czas możemy użyć wody z lekkim detergentem. Ważne jest, by jego PH było neutralne. W innym wypadku możemy poważnie naruszyć powierzchnię marmurowych parapetów.

Konserwacja marmuru jest bardzo istotna. Tylko w ten sposób uchronimy go przed wszelkimi uszkodzeniami i zadrapaniami. Trzeba to robić w odpowiednich przedziałach czasu oraz przy użyciu odpowiednich środków. Do konserwacji parapetów z marmuru stosujemy:

  • Bezbarwny wosk – odpowiednio nabłyszcza marmur. Co ważniejsze, parapety nie zmienią koloru. Ponadto, preparat kompleksowo uwydatni strukturę i wzór produktu.
  • Środki do uszczelniania porów na powierzchni marmuru – ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie parapetów z kamienia marmurowego przed nasiąkaniem wodą. Jednak, przed zastosowaniem impregnatu należy odpowiednio wyczyścić parapety. To jest ważne, gdyż nałożenie warstwy konserwującej na zanieczyszczenia skutkuje ich uwidocznieniem. Wygląda to nieestetycznie, a co więcej zwykłe zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie ich usunąć.
  • Do odświeżenia matowych powierzchni parapetów proponujemy użycie specjalnych środków, które po nałożeniu zasychają. Następnie się je poleruje. W efekcie parapety marmurowe na nowo zyskują swoją dawną świetność. Są nabłyszczone i odświeżone.

Pamiętajmy, że tylko dobrze zakonserwowane parapety są odporniejsze na wszelkie uszkodzenia. Po takim zabiegu są bardziej trwałe i nie trzeba, aż tak bardzo na nie uważać. Jednak, faktem jest, że zawsze trzeba mieć na uwadze, jak bardzo delikatnym rodzajem kamienia jest marmur.

Ważne informacje:

   • Pielęgnując parapet marmurowy używaj preparatów o neutralnym PH. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju woski naturalne oraz silikony do konserwacji kamienia.
   • Powinno się impregnować marmurowe parapety przynajmniej raz na pół roku. Jeśli jest taka potrzeba, nawet częściej.
   • Zanieczyszczenia powinny być niezwłocznie usuwane z parapetów. Pozwoli to uchronić je przed ewentualnymi przebarwieniami, na które marmur jest szczególnie narażony.
   • Powinno się unikać kontaktu kamienia z wszelkimi cieczami mającymi w swoim składzie kwasy lub zasady.

W naszej ofercie

Nasza firma oferuje najpowszechniejsze na polskim rynku marmury. Cechuje je wspaniały wygląd i niezwykłe wzory. Do wyboru między innymi Napoleon Daino Reale (Breccia Sarda). Dzięki swojej żylastej strukturze, fenomenalnie komponuje się z drewnianymi elementami. Ponadto nadaje wnętrzom przyjemnego, atrakcyjnego uroku.

Oferujemy również marmurowe parapety w wielu innych rodzajach. Dostępne są w niezwykłych kolorach oraz estetycznych wzorach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Montaż

Nasza firma trudni się także profesjonalnym montażem parapetów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane przez nas prace były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą robotników, którzy dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy z stanie rozwiązać każdy problem podczas montażu. Co więcej, potrzeby klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu oraz staramy się spełnić ogół jego oczekiwań. Wybierz parapet marmurowy dla siebie i ciesz się fachową obsługą.

UWAGA!
Marmur jest rodzajem naturalnego kamienia, dlatego też często występują w nim wszelkiego rodzaju żyły, przerosty, mikropęknięcia czy wżery. Jest to naturalne, a co więcej stanowi dowód oryginalności. W związku z tym gotowe produkty mogą różnić się wyglądem od prezentowanych na stronie.
Wszelkie reklamacje przyjmowane są przed montażem, nie dotyczy to wad ukrytych.

Darmowa wycena i pomiar
Montaż w cenie
Własny transport
Gwarancja na co najmniej 5 lat

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Tak, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wybranych drzwi.

Oczywiście, w cenie zapewniamy bezpieczny transport do Twojego domu oraz profesjonalny, ciepły montaż drzwi.

Zapewniamy duży wybór drzwi do mieszkań i domów. W ofercie drzwi stalowe i drewniane renomowanych producentów tj. Wikęd, Martom, Barański, ERKADO, Solido, Doorsy, AGMAR, KMT, STOLPAW.

Okres gwarancji uzależniony jest od modelu i producenta drzwi, jakie Państwo wybiorą. Minimalny okres gwarancji to 5 lat.

Skontaktuj się z nami

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Tak, zapewniamy darmowy pomiar, a następnie przygotowujemy ofertę na wybrane przez Państwa parapety aglomarmurowe

  Oczywiście, nasi fachowcy zapewniają darmowy transport oraz montaż parapetów. Zapewniamy estetyczne wykończenie i sprzątamy po zakończeniu prac.