Parapety marmurowe

Parapety marmurowe

Parapet marmurowy

Parapet z marmuru

parapety - marmu

Dane techniczne:

 • Parapety o grubości tylko 3 cm na żądany wymiar (max dł. uzależniona od wymiarów aktualnie dostępnych płyt)
 • Orientacyjna waga 1m² materiału to:
  – grubość 3 cm– ok. 85 kg

Parapety marmurowe – mycie i konserwacja

Parapety marmurowe posiadają strukturę, przez którą są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Podczas kontaktu z kolorowymi cieczami mogą ulec przebarwieniu. Należy więc szczególnie o nie dbać, aby cieszyły się nienaruszonym stanem.

Parapety z marmuru zazwyczaj czyści się ciepłą wodą, a po wyschnięciu przeciera suchą szmatką. Można użyć wykonanej ze skórzanej irchy, dzięki której szybciej pozbędziemy się smug. Co jakiś czas możemy użyć wody z lekkim detergentem. Ważne jest, by jego PH było neutralne. W innym wypadku możemy poważnie naruszyć powierzchnię marmurowych parapetów.

Konserwacja marmuru jest bardzo istotna. Tylko w ten sposób uchronimy go przed wszelkimi uszkodzeniami i zadrapaniami. Trzeba to robić w odpowiednich przedziałach czasu oraz przy użyciu odpowiednich środków. Do konserwacji parapetów z marmuru stosujemy:

 • Bezbarwny wosk – odpowiednio nabłyszcza marmur. Co ważniejsze, parapety nie zmienią koloru. Ponadto, preparat kompleksowo uwydatni strukturę i wzór produktu.
 • Środki do uszczelniania porów na powierzchni marmuru – ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie parapetów z kamienia marmurowego przed nasiąkaniem wodą. Jednak, przed zastosowaniem impregnatu należy odpowiednio wyczyścić parapety. To jest ważne, gdyż nałożenie warstwy konserwującej na zanieczyszczenia skutkuje ich uwidocznieniem. Wygląda to nieestetycznie, a co więcej zwykłe zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie ich usunąć.
 • Do odświeżenia matowych powierzchni parapetów proponujemy użycie specjalnych środków, które po nałożeniu zasychają. Następnie się je poleruje. W efekcie parapety marmurowe na nowo zyskują swoją dawną świetność. Są nabłyszczone i odświeżone.
 • Pamiętajmy, że tylko dobrze zakonserwowane parapety są odporniejsze na wszelkie uszkodzenia. Po takim zabiegu są bardziej trwałe i nie trzeba, aż tak bardzo na nie uważać. Jednak, faktem jest, że zawsze trzeba mieć na uwadze, jak bardzo delikatnym rodzajem kamienia jest marmur.

Ważne informacje:

 • Pielęgnując parapet marmurowy używaj preparatów o neutralnym PH. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju woski naturalne oraz silikony do konserwacji kamienia.
 • Powinno się impregnować marmurowe parapety przynajmniej raz na pół roku. Jeśli jest taka potrzeba, nawet częściej.
 • Zanieczyszczenia powinny być niezwłocznie usuwane z parapetów. Pozwoli to uchronić je przed ewentualnymi przebarwieniami, na które marmur jest szczególnie narażony.
 • Powinno się unikać kontaktu kamienia z wszelkimi cieczami mającymi w swoim składzie kwasy lub zasady.

W naszej ofercie

Nasza firma oferuje najpowszechniejsze na polskim rynku marmury. Cechuje je wspaniały wygląd i niezwykłe wzory. Do wyboru między innymi Napoleon Daino Reale (Breccia Sarda). Dzięki swojej żylastej strukturze, fenomenalnie komponuje się z drewnianymi elementami. Ponadto nadaje wnętrzom przyjemnego, atrakcyjnego uroku.

Oferujemy również marmurowe parapety w wielu innych rodzajach. Dostępne są w niezwykłych kolorach oraz estetycznych wzorach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Montaż

Nasza firma trudni się także profesjonalnym montażem parapetów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane przez nas prace były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą robotników, którzy dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy z stanie rozwiązać każdy problem podczas montażu. Co więcej, potrzeby klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu oraz staramy się spełnić ogół jego oczekiwań. Wybierz parapet marmurowy dla siebie i ciesz się fachową obsługą.

UWAGA!
Marmur jest rodzajem naturalnego kamienia, dlatego też często występują w nim wszelkiego rodzaju żyły, przerosty, mikropęknięcia czy wżery. Jest to naturalne, a co więcej stanowi dowód oryginalności. W związku z tym gotowe produkty mogą różnić się wyglądem od prezentowanych na stronie.
Wszelkie reklamacje przyjmowane są przed montażem, nie dotyczy to wad ukrytych.

Potrzebujesz wyceny? Umów się na bezpłatny pomiar!

Nasi przedstawiciele wykonają bezpłatny kosztorys i skontaktują się z Państwem przedstawiając najlepszą ofertę!
Umów się!

Darmowa wycena i pomiar
Montaż w cenie
Własny transport
Gwarancja na co najmniej 5 lat

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości