Parapety marmurowe

Parapety marmurowe

Parapet marmurowy

Parapet z marmuru

parapety - marmu

Dane techniczne:

 • Parapety o grubości tylko 3 cm na żądany wymiar (max dł. uzależniona od wymiarów aktualnie dostępnych płyt)
 • Orientacyjna waga 1m² materiału to:
  – grubość 3 cm– ok. 85 kg

Parapety marmurowe – mycie i konserwacja

Parapety marmurowe posiadają strukturę, przez którą są narażone na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Podczas kontaktu z kolorowymi cieczami mogą ulec przebarwieniu. Należy więc szczególnie o nie dbać, aby cieszyły się nienaruszonym stanem.

Parapety z marmuru zazwyczaj czyści się ciepłą wodą, a po wyschnięciu przeciera suchą szmatką. Można użyć wykonanej ze skórzanej irchy, dzięki której szybciej pozbędziemy się smug. Co jakiś czas możemy użyć wody z lekkim detergentem. Ważne jest, by jego PH było neutralne. W innym wypadku możemy poważnie naruszyć powierzchnię marmurowych parapetów.

Konserwacja marmuru jest bardzo istotna. Tylko w ten sposób uchronimy go przed wszelkimi uszkodzeniami i zadrapaniami. Trzeba to robić w odpowiednich przedziałach czasu oraz przy użyciu odpowiednich środków. Do konserwacji parapetów z marmuru stosujemy:

  • Bezbarwny wosk – odpowiednio nabłyszcza marmur. Co ważniejsze, parapety nie zmienią koloru. Ponadto, preparat kompleksowo uwydatni strukturę i wzór produktu.
  • Środki do uszczelniania porów na powierzchni marmuru – ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie parapetów z kamienia marmurowego przed nasiąkaniem wodą. Jednak, przed zastosowaniem impregnatu należy odpowiednio wyczyścić parapety. To jest ważne, gdyż nałożenie warstwy konserwującej na zanieczyszczenia skutkuje ich uwidocznieniem. Wygląda to nieestetycznie, a co więcej zwykłe zabiegi pielęgnacyjne nie są w stanie ich usunąć.
  • Do odświeżenia matowych powierzchni parapetów proponujemy użycie specjalnych środków, które po nałożeniu zasychają. Następnie się je poleruje. W efekcie parapety marmurowe na nowo zyskują swoją dawną świetność. Są nabłyszczone i odświeżone.

Pamiętajmy, że tylko dobrze zakonserwowane parapety są odporniejsze na wszelkie uszkodzenia. Po takim zabiegu są bardziej trwałe i nie trzeba, aż tak bardzo na nie uważać. Jednak, faktem jest, że zawsze trzeba mieć na uwadze, jak bardzo delikatnym rodzajem kamienia jest marmur.

Ważne informacje:

   • Pielęgnując parapet marmurowy używaj preparatów o neutralnym PH. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju woski naturalne oraz silikony do konserwacji kamienia.
   • Powinno się impregnować marmurowe parapety przynajmniej raz na pół roku. Jeśli jest taka potrzeba, nawet częściej.
   • Zanieczyszczenia powinny być niezwłocznie usuwane z parapetów. Pozwoli to uchronić je przed ewentualnymi przebarwieniami, na które marmur jest szczególnie narażony.
   • Powinno się unikać kontaktu kamienia z wszelkimi cieczami mającymi w swoim składzie kwasy lub zasady.

W naszej ofercie

Nasza firma oferuje najpowszechniejsze na polskim rynku marmury. Cechuje je wspaniały wygląd i niezwykłe wzory. Do wyboru między innymi Napoleon Daino Reale (Breccia Sarda). Dzięki swojej żylastej strukturze, fenomenalnie komponuje się z drewnianymi elementami. Ponadto nadaje wnętrzom przyjemnego, atrakcyjnego uroku.

Oferujemy również marmurowe parapety w wielu innych rodzajach. Dostępne są w niezwykłych kolorach oraz estetycznych wzorach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Montaż

Nasza firma trudni się także profesjonalnym montażem parapetów. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie wykonywane przez nas prace były na najwyższym poziomie. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą robotników, którzy dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jesteśmy z stanie rozwiązać każdy problem podczas montażu. Co więcej, potrzeby klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu oraz staramy się spełnić ogół jego oczekiwań. Wybierz parapet marmurowy dla siebie i ciesz się fachową obsługą.

UWAGA!
Marmur jest rodzajem naturalnego kamienia, dlatego też często występują w nim wszelkiego rodzaju żyły, przerosty, mikropęknięcia czy wżery. Jest to naturalne, a co więcej stanowi dowód oryginalności. W związku z tym gotowe produkty mogą różnić się wyglądem od prezentowanych na stronie.
Wszelkie reklamacje przyjmowane są przed montażem, nie dotyczy to wad ukrytych.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Tak, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wybranych drzwi. Profesjonalnie zmierzymy i dobierzemy drzwi do Twojego wymarzonego domu.

Oczywiście! W cenie drzwi z aluminium zapewniamy bezpieczny transport oraz profesjonalny, ciepły montaż.

W naszej ofercie znajdą Państwo stolarkę aluminiową najlepszych marek. 

Okres gwarancji uzależniony jest od modelu i producenta drzwi aluminiowych, jakie Państwo wybiorą. Minimalny okres gwarancji to 5 lat.

Tak, w naszej ofercie znajduje się szeroka gama drzwi aluminiowych, które wykonujemy na zamówienie, dopasowane do indywidualnych wymiarów i potrzeb naszych Klientów. Rozumiemy, że każdy projekt budowlany czy remontowy jest unikatowy, dlatego oferujemy elastyczność w dostosowaniu rozmiarów drzwi, aby idealnie komponowały się z architekturą i funkcjonalnością danego obiektu.

Nasz zespół specjalistów służy wsparciem na każdym etapie – od projektowania po montaż, gwarantując, że otrzymają Państwo produkt nie tylko estetycznie dopasowany, ale także spełniający wszystkie wymogi techniczne i bezpieczeństwa. Ponadto nasza oferta obejmuje różnorodne opcje wykończenia, kolorystyki i akcesoriów, co pozwala na jeszcze większą personalizację drzwi.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta, który z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania i pomoże dopasować idealne rozwiązanie do Państwa wymagań, zapewniając satysfakcję z wyboru drzwi aluminiowych na miarę Państwa oczekiwań.

 

Skontaktuj się z nami

 

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Tak, zapewniamy darmowy pomiar, a następnie przygotowujemy ofertę na wybrane przez Państwa parapety aglomarmurowe

  Oczywiście, nasi fachowcy zapewniają darmowy transport oraz montaż parapetów. Zapewniamy estetyczne wykończenie i sprzątamy po zakończeniu prac.