Montaż drzwi Kraków, Bochnia, Wieliczka, Proszowice

Nadszedł czas na wymianę starych drzwi na nowe? A może budujesz właśnie dom i stoisz przed wyborem odpowiednich drzwi wewnętrznych i zewnętrznych? Dobrze trafiłeś, oferujemy duży wybór drzwi z montażem w cenie.

Darmowy montaż drzwi w Krakowie i okolicach

Decydując się na zakup drzwi z naszej oferty, możesz skorzystać z opcji darmowego montażu. W ofercie także wymiana drzwi wejściowych na nowe. W cenie zapewniamy usługę transportu.drzwi. Firma BAKAR zajmuje się sprzedażą i instalacją stolarki okiennej i drzwiowej na terenie Krakowa i powiatów ościennych (Wieliczka, Brzesko, Niepołomice, Proszowice, Słomniki).

Posiadamy długoletnie doświadczenie w branży w montażu drzwi wielu renomowanych producentów. Oferujemy sprzedaż i montaż solidnych i niezawodnych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych (pokojowych) m.in. takiej firmy jak EKRADO, DRE, PORTA, Voster, Vikking oraz wielu innych.

Potrzebujesz wyceny? Umów się na bezpłatny pomiar!

Nasi przedstawiciele wykonają bezpłatny kosztorys i skontaktują się z Państwem, przedstawiając najlepszą ofertę!
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ!

Dlaczego my

Katalogi producentów drzwi, które oferujemy

Kompleksowa usługa wymiany i montażu drzwi

Firma BAKAR zapewnia kompleksową usługę wymiany/montażu drzwi zewnętrznych i wewnętrznych od doradztwa technicznego, poprzez dobór odpowiednich materiałów i transport, a na montażu kończąc.

Nasze usługi obejmują:

 • darmowe konsultacje i profesjonalne doradztwo techniczne,
 • szaroki wybór najlepszej jakości drzwi z montażem w atrakcyjnych cenach i z wieloletnią gwarancją,
 • darmową wycenę stolarki,
 • bezpłatny pomiar,
 • darmowy transport drzwi pod wskazany adres domu lub mieszkania,,
 • ewentualny demontaż starej stolarki oraz profesjonalny montaż drzwi w Krakowie.

Jesteśmy profesjonalistami w zakresie montażu drzwi drewnianych, z PCV, aluminiowych, stalowych na zawiasach, a także drzwi przesuwnych. Każdy montaż drzwi wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta i biorąc pod uwagę czynniki budowlane. Cechami naszej firmy są profesjonalizm, dokładność i terminowość. Możemy zamontować drzwi (wewnętrzne i zewnętrzne) oraz ościeżnice u klientów indywidualnych i firm. Oprócz drzwi, montujemy również okna i bramy garażowe. Działamy szybko i sprawnie.

Nasz zespół tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy gotowi podjąć się niemal każdego zadania, a każde zlecenie traktujemy indywidualnie, z zaangażowaniem i troską o jak najlepszy efekt i zadowolenie Klienta. Świadczymy kompleksowe usługi montażowe na terenie województwa małopolskiego – Kraków i sąsiadujące powiaty. Posiadamy odpowiednie narzędzia. 

Zobacz galerię naszych realizacji!

Montaż drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka każdego domu, czy mieszkania. Ich bardzo ważną funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciepła wewnątrz domu. Dlatego ważne jest, aby drzwi wejściowe do mieszkania i do domu zostały prawidłowo zamontowane. Błędy podczas montażu mogą niestety spowodować powstawanie mostków termicznych oraz mogą również grozić utratą gwarancji u producenta. Zlecając to zadanie naszej firmie, masz pewność, że Twoje drzwi zewnętrzne i ościeżnica zostaną założone zgodnie z zaleceniami producenta oraz ze specyfikacją budynku.

Przed zakupem drzwi, montażysta powinien oczywiście dokonać odpowiednich pomiarów. Sam montaż drzwi zewnętrznych i ościeżnicy, w której montuje się skrzydło drzwiowe przebiega bardzo podobnie jak w przypadku drzwi wewnętrznych, jednak sposób montażu jest uzależniony od kilku ważnych kwestii:

 1. czy jest to montaż nowych drzwi w domu (wmurowanie kotew w trakcie wznoszenia ścian lub montaż w budynku w stanie surowym), czy wymiana starych drzwi na nowe (montaż w już istniejącej ościeżnicy, w tym przypadku nalezy sprawdzić czy stara ościeżnica jest prawidłowo zamontowana)
 2.  czy planujemy powiększenie już istniejącego otworu drzwiowego,
 3. jaki jest rodzaj ściany (jedno-, dwu- lub trójwarstwowa).

W każdym przypadku należy oczywiście przeprowadzić montaż drzwi i ościeżnicy zgodnie z zaleceniami producenta danych drzwi.

montaż drzwi zewnętrznych Kraków

Montaż drzwi wewnętrznych

Wymiana drzwi z pozoru wydaje się nieskomplikowanym zadaniem, niemniej jednak źle wykonany montaż może poskutkować powstaniem szeregu problemów. Prawidłowo wykonany montaż drzwi daje gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu akustycznego i cieplnego. Prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych pozwala zabezpieczyć dom przed stratami ciepła. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek i podstawowych kroków do prawidłowo wykonanego montażu drzwi wewnętrznych.

 1. Przed dokonaniem zakupu nowych drzwi i przystąpieniem do montażu drzwi, należy wykonać dokładny pomiar otworu drzwiowego. Warto powierzyć to zadanie doświadczonemu specjaliście, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nowe drzwi będą idealnie pasowały i unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek. Skorzystaj z usługi darmowego pomiaru, jaki oferuje nasza firma!
 2. Następnie wykonujemy montaż ościeżnicy w otworze drzwiowym, którą należy ustabilizować za pomocą drewnianych klinów. (Do każdym drzwi powinna zostać załączona instrukcja montażu). Po wstawieniu ościeżnicy sprawdzamy dokładnie pion i poziom i dokonujemy ewentualnej korekty.
 3. W następnym etapie wypełniamy szczeliny między otworem drzwiowym a ościeżnicą, odpowiednią pianką poliuretanową, a w przypadku drzwi przeciwpożarowych i przeciwdymowych, wełną mineralną. Ważne, aby na tym etapie ościeżnicę zabezpieczyć taśmą malarską. 
 4. Szczeliny między ściana a ościeżnicą następnie dokładnie maskujemy za pomocą listwy maskującej, (jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy ściany nie są dobrze wypoziomowane), a styki listew wykańczamy silikonem odpowiednio dobranym do kolorystyki.
 5. Na tak przygotowanych ościeżnicach, możemy już zawiesić drzwi. Teraz ważna jest regulacja zawiasów, skrzydła drzwiowe reguluje się w świetle ościeżnicy, czyli futryny. Na zawiasy zwykle zakłada się ozdobne nasadki. Jeśli istnieje taka potrzeba, skrzydła wewnętrzne czy też zewnętrze można przyciąć. Na koniec zostaje już tylko zamontować klamki w drzwiach i wszystko gotowe.
 6. W Bakar zawsze dbamy o porządek po zakończeniu prac.

montaż drzwi wewnętrznych Kraków

Kilka praktycznych wskazówek:

 • pomiar należy zrobić w momencie, gdy w pomieszczeniu po wykonaniu posadzek, a w niektórych przypadkach pomiaru dokonuje się dwa razy, przed położeniem posadzki i po,
 • drzwi należy montować po zakończeniu wszelkich prac budowlanych,
 • ościeżnica powinna być montowana w ścianach o mocnej strukturze,
 • optymalna temperatura podczas prac montażowych powinna wynosić ponad 18°C, a wilgotność 45-60%,
 • warto zabezpieczyć posadzkę folią przed przystąpieniem do montażu ościeżnicy,
 • zawsze należy dokładnie sprawdzić warunki gwarancji zakupionych drzwi.

Kiedy należy wymienić stare drzwi wejściowe na nowe?

Na wymianę drzwi decydujemy się najczęściej wtedy, gdy stare drzwi nie spełniają już swojej funkcji w 100%. Długoletnia eksploatacja drzwi, trzaskanie nimi oraz warunki atmosferyczne, mogą powodować wypaczanie się skrzydła, przez co skrzydło może już nie przylegać tak idealnie do ościeżnicy. Efektem tego są nieszczelności, przez które wdziera się wiatr i mróz. Drzwi drewniane o zbyt cienkiej grubości lub takie, które posiadają metalową ościeżnicę, równie często narażone są na powstawanie mostków termicznych. W związku z tym nie stanowią dobrej izolacji przed zimnem, ciepło ucieka z wewnątrz.

Drugim powodem do zmiany drzwi zewnętrznych są często ich walory estetyczne. Planując remont budynku, zmianę wystroju wnętrza, lub po prostu podążając za obecnymi trendami w branży wnętrzarskiej, zwykle stajemy przed wyborem nowych drzwi. Zawsze wtedy warto zasięgnąć porady eksperta, który będzie w stanie przedstawić ofertę idealnie dostosowaną do indywidualnych potrzeb Klienta.

Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych w naszej firmie, otrzymujesz wymianę/montaż GRATIS!

Dlaczego warto nam zaufać?

 • Znajdziesz u nas szeroki asortyment okien, drzwi do domów i mieszkań, parapetów, bram i rolet,
 • Oferujemy atrakcyjne ceny i rabaty do -50%,
 • Gwarantujemy profesjonalny montaż lub wymiana w cenie okien,
 • Oferujemy własny, darmowy transport pod wskazany adres,
 • Nasze godziny pracy dostosowujemy do potrzeb klienta,
 • Zawsze elastycznie podchodzimy do potrzeb każdego Klienta,
 • Stosujemy tylko najnowsze techniki montażowe.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zadzwoń i umów się na bezpłatny pomiar. Zapraszamy do skorzystania z oferty darmowego montażu przy zakupie drzwi z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *