Parapety zewnętrzne – stalowe

Parapety stalowe Parapet stalowy stalowe parapety phoca_thumb_l_powlekany2

Parapety zewnętrzne stanowią ważny element wykończenia budynków. Bez nich okna byłyby nieestetyczne. Co więcej, spełniają także wiele funkcji ochronnych. Między innymi, skutecznie zabezpieczają ścianę zewnątrz budynku pod oknem przed zawilgoceniem, a co się z tym wiąże, blokują proces powstawania grzybów i drobnoustrojów. Parapety zewnętrzne są wykonywane ze stalowej blachy, którą pokrywa się farbami poliestrowymi. Dodatkowo jest zabezpieczona ochronną folią polietylenową. Istnieje także możliwość polakierowania ich strukturalnymi farbami proszkowymi. Stalowe parapety są gładkie oraz mają atrakcyjny wygląd. Świetnie komponują się z niemal wszystkimi rodzajami elewacji. Dodatkowo atutem, jest niska cena, w jakiej nabędziemy parapety stalowe (w szczególności w porównaniu do parapetów z kamienia tj. granit czy marmur).

Parapety stalowe – Soft line Premium

W naszej ofercie dostępne są również blaszane parapety zewnętrzne Soft line premium. Wykonywane są z oryginalnie powlekanych blach lub lakierowanych proszkowo na wybrany kolor RAL. Parapety zewnętrzne stalowe Soft line są jeszcze bardziej trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Dzięki ocynkowanej warstwie ochronnej stają się gładsze i mocniejsze. Wyglądają estetycznie oraz stanowią kompleksowe wykończenie budynku. W procesie produkcji nosek parapetu jest atrakcyjnie zaokrąglany. Zapewniamy klientom parapety zewnętrzne na dowolny wymiar.

Kolorystyka powlekanych:

Oferujemy parapety zewnętrzne stalowe powlekane w poniższych kolorach:

 • Biały RAL 9010,
 • Brąz RAL 8017,
 • Brąz RAL 8019,
 • Srebrny RAL 9006.

Kolorystyka parapetów lakierowanych proszkowo:

Jeśli chodzi o parapety zewnętrzne lakierowane proszkowo, do wyboru mamy szeroką gamę barw z palety RAL. Dlatego też, bez wątpienia znajdą Państwo kolor odpowiednio pasujący do całości budynku.

PARAPETY STALOWE SOFT LINE PREMIUM Z BLACH ORYGINALNIE POWLEKANYCH LUB LAKIEROWANYCH PROSZKOWO NA DOWOLNY KOLOR RAL

phoca_thumb_l_soft biay ral 9010 parapet stalowy brązowy

Materiał:

Są wykonane z blachy stalowej pokrytej farbami poliestrowymi w procesie produkcji blachy w hucie lub z surowej blachy stalowej polakierowanej na wybrany kolor w lakierni proszkowej. Zabezpieczeniem parapetów jest powłoka cynku chroniąca blachę stalową przed korozją oraz warstwa poliestrowego lakieru. Dodatkowo zewnętrzne parapety zabezpieczone są folią ochronną (polietylen). Na życzenie mogą być również lakierowane strukturalnymi farbami proszkowymi.
W procesie produkcyjnym dzięki odpowiedniej technologii nosek parapetu uzyskuje estetyczne zaokrąglenie.

Kolorystyka powlekanych:

 • Biały RAL 9010,
 • Brąz RAL 8017,
 • Brąz RAL 8019,
 • Srebrny RAL 9006.

Kolorystyka lakierowanych proszkowo:

 • dowolny kolor z palety RAL.

PARAPETY STALOWE OKLEINOWANE FOLIĄ DREWNOPODOBNĄ

parapet ze stali parapet stalowy - orzech

Parapety wykonywane są z blachy stalowej, dzięki czemu posłużą przez długie lata. Dodatkowo okleja się je drewnopodobną folią PVC (potocznie określaną jako PCV), odporną na promieniowanie słoneczne oraz inne warunki atmosferyczne. Podobnie jak zwykłe, parapety stalowe zyskują ocynkowaną powłokę ochronną, która zabezpiecza blachę przed korozją. Na koniec zabezpieczane są folią polietylenową, która ma za zadanie jeszcze bardziej chronić parapet.

Kolorystyka:

Parapet stalowy oklejany folią drewnopodobną jest dostępny w poniższych kolorach:

 • Orzech,
 • Złoty Dąb,
 • Dąb Winchester.

Idealnie pasują do stolarki okiennej i drzwiowej w tych kolorach.

PARAPETY STALOWE SOFT LINE PREMIUM OKLEINOWANE FOLIĄ DREWNOPODOBNĄ

stalowy parapet parapet - stal parapet ze stali z zaślepkami

Oferta obejmuje parapety zewnętrzne stalowe z linii Soft line, które dodatkowo są okleinowane folią drewnopodobną. Ich właściwości są takie same jak zwykłego parapetu stalowego. Natomiast, dodatkowo zyskują estetycznie zaokrąglony nosek parapetu. Dostępne są w takiej samej kolorystyce, co parapet zewnętrzny okleinowany folią drewnopodobną.

Kolorystyka:

 • Orzech,
 • Złoty Dąb,
 • Dąb Winchester.

Czyszczenie i pielęgnacja:

Z racji tego, że parapet umieszczany jest na zewnątrz, może wymagać częstszego mycia i pielęgnacji. Trzeba tutaj zaznaczyć, że pomimo wykonania ze stali, nie należy zostawiać zabrudzonego parapetu na zbyt długo. Warto co jakiś wyczyścić parapet. Można do tego użyć wody ze zwykłym, powszechnie dostępnym detergentem. Po umyciu, warto go przetrzeć suchą szmatką.

Nasza oferta

U nas znajdą Państwo najwyższej jakości parapety stalowe. Zapewniamy o trwałości i stabilności produktów. Do wyboru mamy wiele odcieni i kolorów, dlatego też z pewnością uda się Państwu dopasować je do budynku. Wszystkie produkty są estetyczne oraz poprawiają atrakcyjność budynku. Cechuje je także stosunkowo niska cena.

ZAKOŃCZENIA DO PARAPETÓW STALOWYCH

Zaślepki

W naszej ofercie można znaleźć także wszelkiego rodzaju zakończenia do parapetów zewnętrznych. Dostępne są zatyczki i zaślepki, produkowane z tworzyw PCV, w kolorach odpowiadającym barwom parapetów. Ponadto, można u nas kupić elementy służące do łączenia parapetów w linii prostej lub pod kątem 90 stopni.

ZAŚLEPKA- ŁĄCZNIK DO PARAPETÓW

zaślepka do parapetów

Uniwersalny produkt służący do łączenia parapetów zewnętrznych dociętych na prosto bądź wykuszowych pod kątem 90 stopni.
Istnieje możliwość zamówienia tego produktu w dowolnym kolorze z palety RAL.

element łączący parapety

Zaślepka

zaślepki do parapetów

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Tak, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wybranych drzwi.

Oczywiście, w cenie zapewniamy bezpieczny transport do Twojego domu oraz profesjonalny, ciepły montaż okien z drewna.

Oferujemy drewniane oraz drewniano-aluminiowe. Ze względu na sposób otwierania proponujemy modele uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne oraz przesuwne. U nas kupisz okna drewniane renomowanych producentów w branży okiennej tj.: Termo Profil i Euro Okno.

Okres gwarancji uzależniony jest od modelu i producenta okien, jakie Państwo wybiorą. Minimalny okres gwarancji to 5 lat.

Okna drewniane znane są ze swojej niezaprzeczalnej urody – ze względu na niepowtarzalne słoje. Drewno zapewnia w pomieszczeniach przytulny, ciepły klimat, w szczególności w salonie. . Co najważniejsze są niezwykle trwałe. To głównie z drewna produkowane są okna o niestandardowych kształtach. Wysokiej jakości okna drewniane cechuje lepsza szczelność. Co więcej, drewno ma lepsze właściwości akustyczne, dzięki czemu okna drewniane skutecznie chronią przed dobiegającym z zewnątrz hałasem.

Skontaktuj się z nami

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Tak, zapewniamy darmowy pomiar, a następnie przygotowujemy ofertę na wybrane przez Państwa parapety aglomarmurowe

  Oczywiście, nasi fachowcy zapewniają darmowy transport oraz montaż parapetów. Zapewniamy estetyczne wykończenie i sprzątamy po zakończeniu prac.