Montaż okien Kraków

Planujesz wymianę stolarki okiennej lub jesteś na etapie budowy nowego domu i właśnie zbliża się czas montażu okien i drzwi? Najlepiej zlecić montaż okien fachowcom. 

Profesjonalna wymiana stolarki okiennej oraz montaż okien zapewnia zmniejszenie strat cieplnych budynku, oraz zachowanie energooszczędnych właściwości okien przez długie lata. Dzięki temu oszczędzasz więcej niż tylko pieniądze. Oszczędzasz również swój cenny czas i energię swojego domu.

Wraz z zakupem nowych okien z oferty naszej firmy, możesz skorzystać z darmowej usługi wymiany i montażu!

Okna Kraków i okolice

Oferujemy solidne okna PCV, okna drewniane, okna aluminiowe, okna antywłamaniowe, okna energooszczędne, okna balkonowe, drzwi pcv, okna dachowe oraz okna przesuwne wyłącznie od najlepszych producentów takich jak Aluplast, Brügmann, DRE, POrta czy Veka. Swoją ofertę okien kierujemy do osób prywatnych i firm.

Dlaczego my

Potrzebujesz wyceny? Umów się na bezpłatny pomiar!

Nasi przedstawiciele wykonają bezpłatny kosztorys i skontaktują się z Państwem, przedstawiając najlepszą ofertę!
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ!

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Działamy na terenie całego województwa małopolskiego. Oferujemy montaż okien w Krakowie i na terenie powiatów ościennych (m.in. Wieliczka, Bochnia, Brzesko, Proszowice, Skawina i okolice).

W ofercie tradycyjne okna dostępne w różnych opcjach: rozwieralne, uchylne i rozwieralno-uchylne, a także okna dachowe obrotowe oraz uchylno-obrotowe. Podczas montażu bardzo ważne jest uwzględnienie rodzaju okna. W naszym asortymencie znajdziesz również duży wybór parapetów zewnętrznych i wewnętrznych.

Kompleksowa usługa montażu okien – Kraków i okolice

Od lat z sukcesem i wielkim zaangażowaniem działamy w branży. Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie Klienta, dlatego oferujemy kompleksową usługę, od doradztwa technicznego, aż po profesjonalny montaż okien. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a montaż okien pcv i drewnianych wykonujemy starannie, dbając o najmniejszy szczegół.

Nasze usługi obejmują:

 • konsultacje i profesjonalne doradztwo techniczne,
 • bogaty wybór najlepszej jakości okien w atrakcyjnych cenach i z wieloletnią gwarancją,
 • parapety zewnętrzne i wewnętrzne (drewniane, granitowe, marmurowe),
 • darmową wycenę stolarki,
 • pomiar i wycena – bezpłatnie,
 • darmowy transport okien pod wskazany adres,
 • profesjonalny montaż okien i ościeżnic okiennych.

Działamy na terenie Krakowa i okolic, gdzie w ramach naszej oferty zapewniamy również darmowy transport zakupionych u nas okien. Dzięki temu okna zawsze dostarczane są w sposób bezpieczny i na czas.

Zobacz nasze realizacje

Na czym polega ciepły montaż

Ciepły montaż okna to osadzenie okna w warstwie ocieplenia i jego uszczelnienie, co ma zagwarantować jak najmniejsze straty cieplne wnętrza budynku. Ciepły montaż wypiera tradycyjny sposób montowania stolarki i jest warunkiem koniecznym, by zachować parametry techniczne okien energooszczędnych. Profesjonalny ciepły montaż okien Kraków polega na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających: wewnętrzna, środkowa i zewnętrzna.

Warstwa środkowa to izolacja termiczna i akustyczna, która jest wykonywana zwykle z pianki poliuretanowej.

Warstwa zewnętrzna (paroprzepuszczalna) chroni izolację przed wilgocią pochodzącą z zewnątrz (opady atmosferyczne). Do tego celu służą specjalne taśmy paroprzepuszczalne.

Warstwa wewnętrzna (paroszczelna) chroni izolację przed wilgocią pochodzącą z wewnątrz (para wodna). Do tego celu również stosuje się odpowiednie taśmy. Jest to bardzo ważne, gdyż materiał izolacyjny w styczności z wilgocią traci swoje właściwości i szybciej niszczeje. Zapewniamy wysoki poziom wykonania usługi.

Co jest gwarancją dobrego montażu okien?

Mogłoby się wydawać, że prawidłowy montaż okna to sprawa dość prosta. Polega przecież na zamocowaniu okna do ściany za pomocą odpowiednich łączników oraz uszczelnieniu go pianką poliuretanową. Warto jednak wiedzieć, że wymiana okien i prawidłowy montaż zależny jest od wielu czynników, takich jak:

 • materiał, z jakiego wykonane są okna (okna PCV, okna drewniane, okna aluminiowe),
 • konstrukcja ścian (ściana jednowarstwowa, dwu- i trójwarstwowa),
 • rodzaj muru i jego wytrzymałość.

Inaczej będzie wyglądał montaż okien PCV, a inaczej montaż okien drewnianych czy aluminiowych. Zastosowanie odpowiednich łączników (kotwy, śruby, dyble) również ma ogromne znaczenie. Doświadczony fachowiec, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, wykona montaż okien w taki sposób, aby pomieszczenie miało jak najmniejsze straty cieplne i nie było narażone na działanie wilgoci.

Profesjonalny montaż okien – Kraków

Wymiana okien, czy sam montaż okien, to złożone zadanie, które wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Nie zalecamy samodzielnego montażu okien, gdyż łączy się to z ryzykiem utraty gwarancji na zakupione okna standardowe, okna balkonowe czy okna tarasowe. Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy składające się na prawidłowo przeprowadzony montaż okien Kraków:

 1. Przed przystąpieniem do prac, warto wykonać profesjonalny pomiar. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz skorzystać z darmowego pomiaru otworów okiennych.
 2. Kolejnym, bardzo ważnym krokiem jest sprawdzenie wytycznych montażu okien, które mogły być uwzględnione w projekcie budowlanym. Wytyczne te należy wziąć pod uwagę podczas profesjonalnego montażu okna pcv, drewnianego czy aluminiowego..
 3. Następnie przystępujemy do zaplanowania prac montażowych. Na tym etapie decydujemy się między innymi na umiejscowienie okien względem muru oraz na sposób przymocowania okna. Wybieramy również odpowiednie materiały izolacyjne okna.
 4. W następnym kroku należy odpowiednio przygotować otwory okienne oraz ustalić poziomy niezbędne do właściwego zamontowania okna. Brane są tutaj pod uwagę m.in. wysokość blatów kuchennych, wysokość okna względem posadzki oraz grubość parapetów.
 5. Kolejny etap to już właściwy montaż okien. Do tego celu stosujemy odpowiednie śruby, kotwy bądź dyble, które dobierane są zgodnie z wytycznymi na etapie planowania montażu. Okna należy następnie odpowiednio podeprzeć.
 6. Tak zamontowane okna następnie uszczelniamy odpowiednio dobranym materiałem izolacyjnym. Dobrze zaimplementowana izolacja jest warunkiem prawidłowo przeprowadzonego montażu okien w Krakowie i powiatach sąsiednich. Od niej właśnie zależeć będzie to, czy okna w maksymalnym stopniu spełnią swoje energooszczędne funkcje i czy w naszym domu nie będzie wilgoci.

Dlaczego warto wybrać firmę Bakar w Krakowie?

Bakar działa w Krakowie i okolicach od roku 2014. Powstała na bazie niemal 10-letniego doświadczenia w branży stolarki otworowej. Montaż okien balkonowych, tarasowych, czy też standardowych to nasz przysłowiowy „chleb powszedni”. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie. Jednocześnie nieustannie śledzimy wszelkie nowinki techniczne i szkolimy się, aby zawsze być na bieżąco i aby móc dostarczyć naszym Klientom okna pcv, drewniane i aluminiowe oraz usługi jak najlepszej jakości. By spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, zapewniamy:

 • Kilkunastoletnie doświadczenie w branży,
 • Szeroki asortyment okien, drzwi, parapetów, bram i rolet,
 • Atrakcyjne ceny i rabaty do -50%,
 • Profesjonalny montaż lub wymiana w cenie okien w Krakowie i okolicach,
 • Własny transport,
 • Godziny pracy dostosowane do potrzeb klienta,
 • Elastyczne podejście do potrzeb klienta,
 • Stosowanie najnowszych technik montażowych.

Nasze usługi świadczymy na terenie Krakowa i okolicznych powiatów. Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta na okna i ich montaż w Krakowie i okolicach, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie udzielimy fachowej porady, zaproponujemy najlepsze rozwiązania i odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Bakar Okna Kraków, Bochnia, Wieliczka, Proszowice i okolice

Skontaktuj się z nami

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *