Parapety aglomarmurowe

Parapety – konglomerat

Parapety z konglomeratu są jednymi z najpowszechniejszych, jeśli chodzi o kamień naturalny. Z pewnością przyczynił się do tego ich wspaniały wygląd. Są delikatne i estetyczne, ale również mocne i trwałe. Jakie cechy posiada parapet z konglomeratu? Czy warto go wybrać?

parapet - konglomerat aglomarmur

konglomerat - parapet

Bianco Carrara

Botticino

Calacatta

Perlato Appia

Polare

Rosa Del Garda

Rosso Asiago

Konglomerat a aglomarmur

Bardzo często zastanawiamy się, czy konglomerat jest tym samym co aglomarmur. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jest jednak kilka różnic pomiędzy tymi dwoma tworzywami. Parapety z konglomeratu zawierają materiał marmuru o większych ziarnach, niż te wykonywane z aglomarmuru. Do ich tworzenia można wybrać inny naturalny kamień jak granit czy wapń.

Kolorystyka:

Parapety z konglomeratu są dostępne w szerokiej gamie barw, dzięki temu można je dopasować niemal do każdego wnętrza. Co więcej, montując takie parapety wewnętrzne jeszcze bardziej podkreślamy klimat i nowoczesny design pomieszczeń. Trzeba tutaj zaznaczyć, że konglomeratu używa się również do innych elementów wnętrza, jak na przykład, blaty kuchenne, schody, elementy wewnętrznych elewacji itp. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno wyroby z konglomeratu gruboziarnistego, jak i drobnoziarnistego.

Dane techniczne:

 • Parapety o grubości 20 i 30mm na żądany wymiar (max dł. 3000 mm)
 • Orientacyjna waga 1m² materiału to:
 • – grubość 20mm – ok. 52kg
 • – grubość 30mm – ok 75kg

Potrzebujesz wyceny? Umów się na bezpłatny pomiar!

Nasi przedstawiciele wykonają bezpłatny kosztorys i skontaktują się z Państwem, przedstawiając najlepszą ofertę!
ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ!

Dlaczego my

Parapety z konglomeratu – pielęgnacja

Montując parapety wewnętrzne z konglomeratu należy mieć na uwadze, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Do czyszczenia parapetów z tego materiału używamy delikatnych, łagodnych detergentów o neutralnym PH. Ważne jest, aby nie stosować żadnych szorstkich produktów, które mogłyby porysować powierzchnię parapetów aglomarmurowych. Może się zdarzyć, że będzie konieczne usunięcie obszerniejszych plam. W takim wypadku proponujemy zastosowanie delikatnego mleczka, które zawiera mikrogranulki. W ostateczności będzie trzeba pokusić się o użycie wodoodpornego papieru, specjalnie dostosowanego do takiego rodzaju powierzchni.

Do konserwacji konglomeratów można używać:

 • Wosku bezbarwnego – Nie zmienia naturalnego odcienia parapetów. Odpowiednio je nabłyszcza i jeszcze bardziej uwidacznia elegancki design.
 • Specjalnych środków do uszczelniania porów na powierzchni kamiennej – Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie przed wnikaniem wody w głąb parapetów. Proponujemy użycie jednego z dwóch podanych tutaj środków – HYDREX i AGER. Impregnując konglomerat należy zwrócić uwagę, aby jego powierzchnia była idealnie czysta. To ważne, gdyż impregnat tworzy powłokę ochronną. Ewentualne zanieczyszczenia staną się jeszcze bardziej uwidocznione, a ich usunięcie przez zwykłe zabiegi będzie wręcz niemożliwe.

Ważne informacje:

 • W skład parapetów z aglomarmuru wchodzi żywica poliestrowa, która przy dłuższym kontakcie z produktami o zasadowym PH może zostać uszkodzona. Dlatego też, należy unikać stosowania wszelkich środków do pielęgnacji czy klejów, które mają PH powyżej 10. Ponadto nie należy pozostawiać takich substancji na powierzchni parapetów.
 • Parapety wewnętrzne z konglomeratu i marmuru są bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia. Warto zwrócić uwagę, aby na bieżąco dbać o ich czystość. Plamy i zabrudzenia, które nie zostaną usunięte odpowiednio szybko pozostawiają na powierzchni niebezpieczną patynę. Ta z kolei jest przyczyną utraty połysku, a co gorsze poważnie uszkadza powierzchnię konglomeratu. Parapety, przed użytkowaniem mają gruntowne czyszczenie. Należy zadbać, aby po nim były regularnie czyszczone i pielęgnowane odpowiednimi środkami.

Jakie substancje niszczą parapety?

Jest szeroka lista substancji powodujących, że materiał z którego zostały wytworzone parapety ulega zniszczeniu. Oto lista najpopularniejszych z nich:

 • soki,
 • napoje alkoholowe,
 • pianki do golenia,
 • zmywacz do paznokci,
 • perfumy,
 • ocet,
 • musztarda,
 • keczup,
 • szampony,
 • mydła mające w swoim składzie EDTA,
 • sól kamienna,
 • pasta do zębów,
 • środki zawierające wszelkiego rodzaju kwasy i zasady.

Warto zwrócić uwagę, aby nie dopuścić do zetknięcia się parapetu z tego rodzaju środkami. Może to spowodować trwałe uszkodzenie nawierzchni, które nie zawsze da się naprawić. W ostateczności może być konieczna nawet wymiana produktu.

Montaż w cenie zakupu

Nasza firma dodatkowo gwarantuje darmowy montaż produktów z konglomeratu. Parapety zostaną odpowiednio zamontowane i dopasowane do wnętrza. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu wszystkie usługi, które świadczymy, są najwyższej jakości. Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych specjalistów, dbających o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Cieszymy się nieskazitelną opinią i zadowoleniem wśród klientów. Wybierz naszą firmę i dołącz do ich grona.

Bakar Okna działa na terenie całego województwa małopolskiego, a w szczególności w mieście Kraków oraz okolicznych miejscowościach, takich jak Wieliczka, Bochnia i Proszowice. Wybierz nasze parapety wewnętrzne i skorzystaj z oferty transportu oraz montażu w cenie parapetów!

UWAGA!

Produkty wykonywane z aglomarmuru bądź innego kamienia są naturalne, dlatego też struktura wyrobu może różnić się od prezentowanych tutaj próbek. Taki materiał często posiada żyły, przerosty, mikropęknięcia i wżery, jednak można powiedzieć, że stanowi to dowód naturalności i szlachetności kamienia.

Wszelkie reklamacje można zgłaszać PRZED zamontowaniem parapetów. Wyjątek stanowią wady ukryte.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

Tak, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wybranych drzwi. Profesjonalnie zmierzymy i dobierzemy drzwi do Twojego wymarzonego domu.

Oczywiście! W cenie drzwi z aluminium zapewniamy bezpieczny transport oraz profesjonalny, ciepły montaż.

W naszej ofercie znajdą Państwo stolarkę aluminiową najlepszych marek. 

Okres gwarancji uzależniony jest od modelu i producenta drzwi aluminiowych, jakie Państwo wybiorą. Minimalny okres gwarancji to 5 lat.

Tak, w naszej ofercie znajduje się szeroka gama drzwi aluminiowych, które wykonujemy na zamówienie, dopasowane do indywidualnych wymiarów i potrzeb naszych Klientów. Rozumiemy, że każdy projekt budowlany czy remontowy jest unikatowy, dlatego oferujemy elastyczność w dostosowaniu rozmiarów drzwi, aby idealnie komponowały się z architekturą i funkcjonalnością danego obiektu.

Nasz zespół specjalistów służy wsparciem na każdym etapie – od projektowania po montaż, gwarantując, że otrzymają Państwo produkt nie tylko estetycznie dopasowany, ale także spełniający wszystkie wymogi techniczne i bezpieczeństwa. Ponadto nasza oferta obejmuje różnorodne opcje wykończenia, kolorystyki i akcesoriów, co pozwala na jeszcze większą personalizację drzwi.

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi Klienta, który z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania i pomoże dopasować idealne rozwiązanie do Państwa wymagań, zapewniając satysfakcję z wyboru drzwi aluminiowych na miarę Państwa oczekiwań.

 

Skontaktuj się z nami

 

  Adres email *

  Temat *

  Treść wiadomości *

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Tak, zapewniamy darmowy pomiar, a następnie przygotowujemy ofertę na wybrane przez Państwa parapety aglomarmurowe

  Oczywiście, nasi fachowcy zapewniają darmowy transport oraz montaż parapetów. Zapewniamy estetyczne wykończenie i sprzątamy po zakończeniu prac.