W każdym sezonie zimowym zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w blokach borykają się ze zwiększonymi kosztami wynikającymi z rachunków za prąd lub CO. Ogrzewanie swojego lokum przyprawia bardzo często o ból głowy i znacznie uszczupla
domowy budżet. Wydając coraz to większe sumy na opłaty, często zapomina się, że problem związany z rosnącymi wydatkami może być związany z samą architekturą budynku lub konkretnego wnętrza. Chodzi tu mianowicie o nieszczelne okna PCV oraz drzwi wejściowe, które nie trzymają ciepła w domu, będąc powodem wszelkich strat temperatury. Jednym z najłatwiejszych sposobów na zabezpieczenie okien plastikowych jest montaż rolet zewnętrznych. Są one ciekawym rozwiązaniem ze względu na dwa aspekty. Po pierwsze, odpowiednio niwelują utraty ciepła, a latem wręcz przeciwnie – chronią przed zbytnim nagrzewaniem się mieszkania lub poszczególnych pomieszczeń. Wybierając BAKAR, otrzymasz wysokiej jakości rolety zewnętrzne – dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować. Zapraszamy do współpracy wszystkich mieszkających w Małopolsce, w tym między innymi w Krakowie, Bochni, Wieliczce, Proszowicach czy Brzesku.

Statystyki mówią, że prawie 1/3 strat ciepła w pomieszczeniach związana jest z nieszczelnymi oknami PCV. Montaż odpowiednio dobranych rolet zewnętrznych sprawia, że oprócz tego, że okna plastikowe będą chronione przed działaniem wszelkich opadów atmosferycznych, zmniejszają się straty energii. Związane jest to z samą budową rolet, które opierają się na tzw. piance poliuretanowej (PUR), będącej świetnym izolatorem wykorzystywanym na szeroką skalę w przemyśle budowlanym.

Jednym z ciekawych sposobów na rozwiązanie problemów z ogrzewaniem, w którym wykorzystywane są także rolety zewnętrzne, jest instalacja specjalnych systemów, tzw. smart dom. Interaktywne czujniki zaprogramowane przez odpowiednie aplikacje pozwalają na odsłanianie rolet o konkretnej godzinie, co sprawia, że mieszkanie dodatkowo nagrzeje się za pomocą promieni słonecznych. Szacuje się, że takie działanie rolet zewnętrznych może wpłynąć na temperaturę wewnątrz, podnosząc ją nawet o kilka stopni Celsjusza. Oczywiście rolety zewnętrzne można wykorzystywać równie efektywnie bez użycia elektroniki.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek pytań związanych z ofertą, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę obejmującą m.in. okna na wymiar, solidne parapety z najpopularniejszych materiałów (drewniane, granitowe, zewnętrzne, wewnętrzne) oraz rolety (elewacyjne, naokienne, podtynkowe i zewnętrzne). Zapraszamy do współpracy wszystkich z Krakowa, Brzeska, Bochni, Proszowic, Wieliczki, a także okolic!