Podczas wyboru okien do swojego mieszkania czy biura warto pamiętać, że oprócz walorów związanych z ich wyglądem, warto pod ocenę poddać poszczególne właściwości produktu. Nie trzeba przypominać, że odpowiednia przepuszczalność powietrza czy dopasowanie pod względem możliwości otwierania na różne sposoby to bardzo ważne aspekty, pod których kątem selekcjonuje się ich zakup. Okna PCV mają również na celu zapewnienie bezpieczeństwa – rodzinie w domu, czy w przypadku firmy – pracownikom, a także zgromadzonego mienia. Statystyki są bezwzględne – na najniższych piętrach włamań częściej dokonuje się właśnie przez drzwi balkonowe i okna. Jak temu zapobiec? W jaki sposób wybrać okna antywłamaniowe, będące solidnym rozwiązaniem na lata, chroniąc przed złodziejami czy wszelkimi próbami włamania? W poniższym poradniku zaprezentujemy atrybuty, na które eksperci naszej firmy działającej w rejonie Krakowa, Bochni, Brzeska, Proszowic, Wieliczki oraz okolic, sugerują zwrócić szczególną uwagę.

Pierwszym z nich jest zgodność okien antywłamaniowych z normą PN-EN 1627:2006, która dzieli poszczególne modele okien plastikowych na konkretne typy odporności, wyróżniające się konkretnymi właściwościami. Według przyjętego podziału jest ich aż 6: od RC-1 do RC-6. Im wyższa klasa, tym mniejsza szansa na włamanie. Okna antywłamaniowe, które znajdziesz w ofercie BAKAR spod Krakowa, począwszy od najwyższych klas (od 3 w górę), do zniszczenia wymagają użycia ciężkich narzędzi – łomu, siekiery, wiertarki czy… szlifierki. Oczywiście warto pamiętać, że nawet najdroższe i najbardziej zaawansowane rozwiązania w stolarce okiennej nigdy nie uchronią od potencjalnej kradzieży. Warto pamiętać, że dobrze wykonane okna antywłamaniowe składają się nie tylko z wysokiej jakości szyby, ale również wszelkich pozostałych elementów – od ram, przez okucia, kończąc na dedykowanych sposobach mocowania i montażu. Ważna jest w tym wypadku weryfikacja atestów oraz świadectw całości, a także
poszczególnych części składowych okien antywłamaniowych. Warto zweryfikować wszelkie zabezpieczenia związane z ich stabilizacją np. w listwach w przypadku uderzenia czy wypchnięcia. Nie trzeba być fachowcem, aby stwierdzić, że pianka montażowa trzyma
okna antywłamaniowe gorzej niż instalacja oparta na solidnym zbrojeniu wraz ze specjalnymi zaczepami. Kolejnym pomysłem, który wdraża się na coraz szerszą skalę, są okna antywłamaniowe z kluczem od wewnątrz wzmocnione specjalną wkładką w okuciu.

Jeśli masz pytania dotyczące specyfiki poszczególnych modeli dostępnych w naszej ofercie, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy liderami na rynku okien na wymiar w Krakowie, Brzesku, Bochni, Proszowicach, Wieliczce, a także okolicznych miejscowości w województwie mazowieckim. Możesz nam zaufać!

Bakar - okna z PCV, aluminium, drewna, okna narożne, montaż okien narożnych, sprzedaż okien